E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Skandaloze/ Belgjika nuk ndryshon qëndrim, në dokumente shkruan “Kosovo-Serbia”

Një rast skandaloz po bën xhiron e rrjetit, ku Belgjika në dokumentet që u kërkon kosovarëve, në adresa shkruan “Kosovo-Serbia”. Ky është një rast i rëndë, ku pavarësisht se Belgjika ka njohur shtetin kosovar, autoritetet vijojnë ta lidhin shtetin e Kosovës me Serbinë.

Në disa dokumente të publikuara në rrjetet sociale, e të cilat kërkohen nga shteti belg, si procedura që duhet të kalojnë kosovarët, kur iu referohen adresës, në fund shkruajnë “Kosovo-Sërbia”. Këtë rast e ka denoncuar gazetari Gëzim Bimbashi.

Statusi

Ja nje informacion interesant. Belgjika ende ne dokumentete kur ju kerkon diçka shtetasve te Kosoves ne adresa ua shkruan “Kosovo-Serbia”.

Kjo do te duhej te konsiderohej skandal dhe me kete çeshtje duhet menjehere te merret MPJ.

Per me shume shihni dokumentin qe ma dergoj nje mik i imi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...