E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Skandal në Angli, tifozi futet në fushë dhe godet me grusht lojtarin (Video)

Në minutën e nëntë të derbit të Championship mes Birmingham e Aston Villa: një huligan (tifoz i skuadrës vendase) është futur në fushë, vrapoi drejt Jack Grealish (mesfushor i Villans) e nga pas e ka goditur me grusht me të djathtën, duke e rrëzuar përtokë.

Një skenë e çmendur, që është ndalur nga ndërhyrja e shokëve të skuadrës së futbollistit irlandez (por edhe kundërshtarëve) ndërsa stewards e policët bllokuan ndërkohë një tjetër tifoz (që më pas është arrestuar) duke e nxjerrë jashtë fushës së lojës. Për fat të mirë asnjë problem serioz për Grealish, që u ngrit dhe vazhdoi lojën sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...