E shtunë, 25 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Skandal/ Fëmijëve u mësohet hashashi që në klasën e pestë

Në librat e klasës së 5-të nxënësve u mësohet hashashi. Pasi u flitet nxënësve për trupin në Biologji, u mësohet edhe gjethja e hashashit.

Denoncimi është bërë nga ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi.

Denoncimi i plotë i Albana Vokshit:

SKANDALI me tekstet shkollore.

Hashashin ja mësojnë fëmijëve që në klasë të pestë.

Unë si nënë e dy fëmijëve në klasë të pestë dhe prindërit e shqetësuar ai une, a duhet të pranojmë që të mësohet hashashi si bimë e zakonshme?

A i kontrollon Ministria e Arsimit tekstet shkollore para se të botohen??

Kush mban përgjegjësi për këto që ju mësojnë fëmijëve tanë???

#KyNukËshtëArsimiQëDuamPërFëmijëtTanë

#Protesto#16Mars#ParaKryeministrisë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...