E shtunë, 31 Korrik, 2021
25.5 C
Tirana

“S’kam konsideratë për ata kokë palarët”, Murrizi komenton fotot e politikanëve

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar fotot e publikuara një ditë më parë ku presidenti Ilir Meta shihej në të njëjtën tavolinë me Xhevdet Troplinin dhe Altin Hajrin. Murrizi tha në Kuvend se nuk kishte ndërmend ta votonte aktin normativ të ‘Anti-KÇK’-së, pasi qeveria nuk ka nevojë për votat e opozitës.

Duke risjellë në fokus situatën kriminale në vend, ai tha se para dy ditësh u vranë dy persona në Durrës. Me tone të larta ai u shpreh se nuk ka aspak konsideratë për të ‘fortët e krimit’, që i quajti kokë palarë.

“Çfarë bën kjo OFL-ja zoti ministër? Vetëm para dy ditësh u vranë dy persona në Durrës, në Rëshen u ekzekutua me snajper…dhe mos kujtoni se kam konsideratë për ata kokë palarët që dalin në foto me ju.

Se i nxirrni, pasi prisheni. Jo më larg se dje, gazeta që paguhet nga ju, apo mban krahun tuaj, gjatë gjithë kohës nxorri fotot e atij që u zgjodh këtu me duartrokitjet tuaja, kur unë isha në çadër në protestë. Dhe sot e keni shpallur armik si Mehmet Shehun që thatë se vrau veten. Dhe nuk kam ndërmend ta votoj këtë akt, po ju s’keni nevojë për votat e opozitës”, tha Murrizi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ambasadorja Kim ultimatum Bashës: Berisha nuk duhet të jetë në Kuvend

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...