E mërkurë, 28 Tetor, 2020
16 C
Tirana

“S’kam fjalë”, Alketa Vejsiu jep super lajmin për historinë e Xheisonit

Më të lexuarat

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Kodi Zgjedhor/ Venecia i kthen përgjigje Metës: Do e shqyrtojmë në dhjetor

Presidenti i Komisionit të Venecias, i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për të dhënë një...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Bum infektimesh/Franca merr vendimin ekstrem, në karantinë për të paktën 1 muaj

Franca ndodhet mes pesë vendeve më të goditura në botë nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, Franca ka regjistruar 33.417 raste të reja...

“Do përjetojmë situatën e Italisë”, mjekja shqiptare në Gjermani jep alarmin

Sikundër Franca, edhe Gjermania pritet të ashpërsojnë masat e kufizimit, teksa rritet numri i të infektuarve me koronavirus nëpër Evropë. Mjekja Marsela Ceno, e...

Të rinjtë përplasen me policinë, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë ka ndodhur një përplasje mes efektivëve të policisë, dhe tre të rinjve. "Ora News" ka publikuar pamjet e efektivëve të...

Mbi 30 milionë kinezë banojnë ende në shpella, ja cila është arsyeja

Rreth 30 milion kinezë jetojnë ende në shpella. Dhe mbi 100 milionë të tjerë banojnë në shtëpi me një ose më shumë mure të...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Video/ Ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Përshkallëzohet lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Mediat botërore raportojnë se është ekzekutuar me raketë ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Siç shihet dhe...

Drejtuesja e emisionit “Në kurthin e Piter Pan”, Alketa Vejsiu ka marrë një iniciativë të madhe, teksa ka premtuar se do i ndryshojë jetën një prej vogëlushëve më të spikatur të programit, Xheisonit.

Pak ditë më parë, Alketa publikoi pamje nga banesa e vogëlushit, i njohur si “taramelja”, ndërsa së fundmi ajo ka dhënë një super lajm. Thirrjes së saj për të dhuruar në mënyrë që Xheison të bëhet me një shtëpi të re, i janë bashkuar edhe shumë persona në Itali.

Lajmin e bën të ditur Alketa me anë të një videoje në Instagram, ku njofton se diçka e mrekullueshme do të ndodhë të hënën me historinë e Xheisonit.

“Diçka e mrekullueshme do të ndodhë të hënën me Historinë e @xheison.bafti_official. Edhe në Itali e kanë mësuar historinë e këtij djali. Pjesa më e madhe që kanë ndihmuar me donacionet e tyre janë emigrantë. S’kam fjalë”, shkruan moderatorja krahas videos së intervistës me gazetarin e njohur italian Gabriele Parpiglia.

 

View this post on Instagram

 

Dicka e mrekullueshme do te ndodhe te henen me Historine e @xheison.bafti_official Edhe ne Itali e kane mesuar Historine e ketij djali. Pjesa me e madhe qe kane ndihmuar me donacionet e tyre jane emigrante. Skam fjale❤️❤️? @gabrieleparpiglia GRAZIE! —————————————————- #Repost @gabrieleparpiglia with @make_repost ・・・ Grazie @nekurthinepiterpan e grazie @alketavejsiu per questo video sbucato stamane sul mio cell, per aver vissuto una delle esperienze più belle della mia vita. Esperienza anzi OMAGGIO dedicato a me, vissuto lontano dall’Italia (nella magica e malinconica #albania popolo speciale e non è stata la solita ospitata da salotto con altre mille persone) lontano probabilmente dalla troppa invidia sociale. Ma stica… mi godo il bello che resta nel mio cuore. ??❤️ #chihaincastratopeterpan ———————————————————————— Faleminderit @nekurthinepiterpan dhe thanks @alketavejsiu për këtë video këtë mëngjes në telefonin tim, pasi kam jetuar një nga përvojat më të bukura të jetës sime. Përvoja e jetuar larg Italisë (në magjinë dhe melankolinë is saj #albania njerëz të veçantë), larg zilisë se shumtë sociale. Por unë … Më pëlqen bukuria që mbetet në zemrën time. #chihaincastratopeterpan ———————————————————————— Thanks @nekurthinepiterpan and thanks @alketavejsiu for this video this morning on my phone, for having lived one of the most beautiful experiences of my life. Experience lived far from Italy (in the magic and melancholy #albania special people), far from too much social envy. But I … I like the beautiful one that remains in my heart.

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ja pse Greqia ruan prej 80 vitesh Ligjin e Luftës me Shqipërinë 

Çdo 28 tetor, Greqia kremton festën e saj më të rëndësishme kombëtare: Jo-në ndaj ultimatumit të Benito Musolinit për të kapitulluar, dhe luftën kundër...

A mund ta konsiderojmë të përfunduar tranzicionin në Shqipëri?

Nga: Adrian Civici Politologu Jacques Rupnik, një nga specialistët më të mirë e më të vlerësuar të problematikës së Evropës Qendrore e Lindore, duke analizuar...

“Luftë doni, luftë do të ketë!”, Patozi tregon prapaskenat e zgjedhjeve

Ish-deputeti i PD-së, aktualisht kryetar i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka shpërndarë një shkrim të gazetës 'Rilindja Demokratike', ku ndodhen 4 personazhe që janë...

Rama nuk ndalet: Mbylleni grevën dhe ulemi qajmë hallin

Naftëtaret e Ballshit janë në ditën e 14-të të grevës së tyre. Nga ana tjetër, kryeministri Edi Rama vijon që të përsërisë thirrjen e...

Ish-gruaja e tij e mallkoi, Fjolla Morina publikon fotot krah biznesmenit

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, po përjeton një histori të bukur dashurie. Ajo momentalisht ndodhet në një shtëpi me qira në qytetin e Kukësit,...