“S’ka shanse të takohet Rama me Bashën”, Duka vë bast me Eni Vasilin

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është shprehur i bindur se nuk ekziston asnjë mundësi që kreu demokrat Basha dhe kryeministri Rama, të përsërisin marrëveshjen e 17 majit 2017.

Në emisionin “Open”, Duka u shfaq aq i sigurt, saqë vuri një bast me gazetaren Eni Vasili.

“Nuk ka shanse të ndodhë një tjetër takim Rama-Basha”, deklaroi Duka.

“Po nëse ndodh?!”, pyeti gazetarja Vasili.

“Deri tek dreka jam, një drekë do të të japë ty dhe jemi një rregull. Nëse Basha takohet me Ramën, do të gjykohet nga të gjithë”, tha më tej ai.