E mërkurë, 8 Prill, 2020
23 C
Tirana

S’ka mure dhe çati, por një natë në këtë hotel kushton 200-300 dollarë (FOTO)

Lexo edhe ...

Kurti: Do themeloj një ekip negociator! Unë drejtues, Thaçi anëtar

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti i ka shkruar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun dhe Çështje të tjera Rajonale të...

Temperaturat në rritje, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ndërsa moti do të jetë i kthjellët përgjatë gjithë ditës së sotme në të...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 3 viktima në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut është rritur, duke shkuar në 29. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit në Maqedoni...

Ndjesë dhe falenderime ndaj infermiereve tona të vyera

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të...

Zvicra është një nga vendet jo vetëm më të pasura, por edhe më të bukura në botë. Peisazhet e saj malore, tërheqin çdo vit miliona turistë. Për këtë arsye, vendi ka një sistem hotelier të përsosur. Por 2 zviceranë, kanë ndërtuar hotelin ndoshta më unik në botë.

Ai ofron një panoramë fantastike të majave të maleve, por nuk është një godinë normale. Në fakt, me përjashtim të një krevati të rehatshëm, hoteli “Null Stern” (Zero Yje), nuk ka as mure, dyer, dritare apo çati mbi krye. Edhe pse qëndrimi aty i ngjan më shumë një kampingu në natyrë, çmimi për një natë shkon nga 200 në 300 dollarë.

Vetë emri i hotelit, duket disi ironik. Ai nuk ka asnjë yll, pasi ylli është vetë ai që fle aty. “Null Stern” e nisi aktivitetin në korrikun e vitit 2016, në lartësinë 1970 metra mbi nivelin e detit. Siç mund të pritet, hoteli tejet modest në arredim, nuk ka banjo private.

Një banjo publike ndodhet rreth 5 minuta ecje më këmbë poshtë malit, thonë 2 pronarët e tij. Ata janë edhe shërbyesit e vetëm në këtë hotel të veçantë. Ata gatuajnë, madje u japin vizitorëve edhe lajmet më të fundit, për të kompensuar mungesën e televizorit. Për fat të mirë, nëse moti është i keq, klientët mund të anulojnë rezervimet e tyre në minutën e fundit.

TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Kurti: Do themeloj një ekip negociator! Unë drejtues, Thaçi anëtar

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti i ka shkruar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun dhe Çështje të tjera Rajonale të...

Temperaturat në rritje, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ndërsa moti do të jetë i kthjellët përgjatë gjithë ditës së sotme në të...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 3 viktima në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut është rritur, duke shkuar në 29. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit në Maqedoni...

Ndjesë dhe falenderime ndaj infermiereve tona të vyera

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të...

Paketat e ndihmës ekonomike/ Denaj: Ja pse nuk krahasohemi dot me Italinë e Spanjën

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave ka treguar se pse paketa e ndihmës ekonomike në Shqipëri, nuk krahasohet me atë të vendeve si Italia apo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT