E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Situata kritike në vend, Rama mbledh ‘të madh e të vogël’ nesër në Elbasan

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë ministra, deputetë e të gjithë Kryesinë e Partisë Socialiste nesër në Elbasan. Mësohet se kryeministri do të zhvillojë një darkë pune me të gjithë ekipin socialist, që nis në orën 18:30.

Në këtë mbledhje do të diskutohet mbi situatën aktuale politike dhe zgjedhjet lokale në vend, ku pritet që Rama të udhëzojë ekipin mbi strategjinë që do të mbajë e majta.

Kujtojmë se opozita ka braktisur mandatet, duke bojkotuar Kuvendin teksa kërkon krijimin e një qeverie tranzitore dhe zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme. Publikisht, kryeministri është shprehur se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme dhe as qeveri tranzitore, ndërsa ka deklaruar se opozita do hyjë në zgjedhjet lokale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...