E enjte, 28 Janar, 2021
-3 C
Tirana

Sipas zhytësit Ismajl Kasumi, kjo është arsyeja kryesore pse po mbyten pushuesit nëpër plazhe

Për një numër të konsiderueshëm pushuesish, plazhet shqiptare janë të pasigurta. Kujtojmë se vetëm gjatë muajit qershor, tre pushues kosovarë janë mbytur në bregdetin shqiptar dhe kjo shifër në një farë pike mund të konsiderohet alarmante dhe tepër shqetësuese.

Sipas zhytësit të njohur kosovar Ismajl Kasumi arsyeja e mbytjes së personave në fjalë lidhet ngushtë me pakujdesinë e pushuesve, por jo vetëm. Një problem madhor në bregdetin shqiptar është mungesa e shpëtimtarëve (rojeve bregdetare).

“Disa herë e kam prezantuar këtë problem, madje është për befasi se sa shumë investime bëhen atje në aspekte tjera, derisa në anën tjetër nuk kemi shpëtimtarë (roje bregdetare)”, ka deklaruar Kasumi për “Telegrafi.com”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...