E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Silvio Berlusconi fiton betejën me COVID-19

Para pak ditëve u tha se ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ishte në gjendje të rëndë si pasojë e koronavirusit. Por tashmë vijnë lajme të mira për të, pasi e ka fituar betejën me virusin vdekjeprurës.

Berlusconi pritet që të largohet sot rreth mesditës nga spitali i Milanos, ku ai po trajtohej pasi u infektua me koronavirus dy javë më parë.

83-vjeçari u shtrua në spitalin San Raffaele të Milanos më 4 shtator, pasi kishte shfaqur  simptoma të lehta të pneumonisë në të dy mushkëritë, duke qenë se ishte infektuar me COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...