E martë, 2 Mars, 2021
0 C
Tirana

Silva Bino paralajmëron shqiptarët: Këto dy javë presim rritje të numrit të infektimeve

Drejtuesja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, është shprehur se në dy javët në vijim pritet rritje e numrit të të infektuarve.

Nëse qytetarët mendonin se e kanë kaluar pikun, atëherë gabohen. Jo vetëm numri i të infektuarve, por edhe pacientëve që humbin betejën me COVID-19 është i lartë.

E ftuar në emisionin e Eni Vasilit, Bino tha se numrat e këtyre ditëve janë personat e infektuar në muajin maj, dhe sipas saj, të infektuarit e qershorit do të shihen në korrik.

“Shifrat e larta që kemi këto kohë, janë të infektuarit e muajit maj. Infektimet e qershorit do ti shikojmë në korrik. Këto dy javë presim një rritje të numrit të infektuarve. U bëjmë thirrje qytetarëve, që të respektojnë masat”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...