E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Si të zhdukni aromën e pakëndshme të këpucëve tuaja, dhe kuriozitete të tjera interesante

Këpucët janë gjëja e parë që shohin njerëzit tek ju. Ndaj sigurohuni të vishni këpucë të mira. Nëse qëndroni ulur për më shumë se 11 orë në ditë, ka 50% mundësi që të vdisni brenda 3 vjetësh.

Fjetja pa jastëk redukton dhimbjen e shpinës, dhe mban shpinën tuaj më të fortë. Gjatësia e një personi përcaktohet nga babai, ndërsa pesha e tij nga e ëma.

Truri ynë nuk mundet të mos vërë re vetëm 3 gjëra: ushqimin, njerëzit simpatikë dhe rrezikun. Vendosja e bustinave me çaj të thatë në këpucë, zhduk aromën e pakëndshme të tyre. Sipas Albert Ajnshtajnit, nëse mjalti do të zhdukej nga toka, njerëzit do të vdisnin brenda 4 viteve.

Dembelizimi dhe mungesa e aktivitetit fizik, vret po aq njerëz sa edhe prija e duhanit. Buqëqeshja është anti-depresanti më i mirë.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...