E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Si të mbrohemi nga koronavirusi? Flet Përfaqësuesi i OBSH në Shqipëri

Përfaqësuesi i OBSH-së në Shqipëri Raul Gonzales Montero mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, prej ku foli për masat që duhet të ndërmarrin qytetarët për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Montero theksoi se është shumë e rëndësishme që qytetarët të ndjekin udhëzimet e dhëna nga qeveria.

“Ndodh transmetimi, për shkak se njerëzit ndërveprojnë. Duhet që të presim edhe njëfarë kohe që të shohim si ecin gjërat. OBSH ka kapacitetet për të ndërhyrë në këtë fazë të sëmundjes. Qeveria dhe OBSH janë këtu për të ndërprerë përhapjen e virusit. Ka shumë rëndësi edhe sesi njerëzit të veprojnë, njerëzit duhet të bëjnë siç iu këshillohet nga qeveria. Njerëzit duhet të mos takohen me dorë, as përqafohen, të mos rrinë shumë veta në një ambient të mbyllur”, tha Përfaqësuesi i OBSH-së.

Kujtojmë se në Shqipëri deri më tani, 10 raste janë konfirmuar me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pesë të zhdukur, 16 të plagosur në shpërthimin e fabrikës kimike gjermane

Një shpërthim në një fabrikë kimike në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit, të martën në mëngjes, shkaktoi një zjarr në një depozitë që përmbante...

E rëndë në Shkodër, 7-vjeçarja mbytet në lumin Buna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e Shkodrës, ku një 7-vjeçare është futur për t'u larë në lumin Buna, por fatkeqësisht u mbyt....

Euro bie nën 122 lekë, vlera më e ulët që nga janari 2020

Kursi i këmbimit të euros me lekun vazhdon të rënien dhe të martën shënoi vlerën më të ulët që nga fillimi i vitit 2020. Sipas...

Integrimi/ Zaev ironizon BE-në: Kur të jenë gati, të na lajmërojnë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ironizuar Bashkimin Europian, në lidhje me vendimin për të mos hapur negociatat, për shkak të vetos...

Juventus/ Alegri prezantohet, për Ronaldon dhe Dybalën vit i rëndësishëm

Gjatë konferencës për shtyp Alegri foli për dy lojtarë kyç tek bardhezinjtë, për Dybalën dhe Ronaldon: “Ronaldo është një kampion i madh, një djalë...