E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
17 C
Tirana

“Si të dal motra 51 vjeç në rrugë të madhe?”, përplasje e fortë me vëllanë

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Vëlla dhe motra u përballën me njëri-tjetrin në rubrikën “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan. Mondi pas kthimit nga emigracioni i kërkon motrës së tij që të largohet nga shtëpia dhe të krijojë familjen e saj.

Ai do të martohet, por nuk mund të jetojë në të njëjtën shtëpi me të. Silva është 51 vjeç, por nuk është martuar asnjëherë. Ajo gjithë jetën e saj ja ka kushtuar familjes, është kujdesur për nënën dhe tani martesën e shikon si një kapitull të mbyllur.

Silva: Situata ka lindur nga një shtëpi, ndoshta Mondi nuk i di gjërat se ka qenë 20 vjet larg dhe situata është agravuar deri këtu sepse Mondi vëllai im i dashur më thotë dil nga shtëpia. Si të dal motra 51 vjeç në rrugë të madhe, kur s’jam shkëputur një orë dhe një ditë? Më lër shtëpinë tani thotë, e mbaj unë nënën, i dal unë për zot, ti shiko jetën tënde, bëj jetën tënde. Si mund ta shoh unë jetën time tani në këtë moshë? Nuk është për mua kjo gjë.

Eni Çobani: Mondi ti thuash në moshën 51 vjeç motrës tënde që dil jashtë dhe krijo familje, të lutem. gjuha jote nuk do ta pranoja dot. Se unë kam një vëlla dhe ai zotëria që shikon aty ka një motër. Unë s’jam mësuar që të thotë vëllai pse e solle kaptinën këtu. Unë ty po të dëgjoj.

Mondi: Zonja Eni, problemi qëndron këtu, në atë shtëpi ku po jetojmë, na e ka dhënë dikush të futim kokën, nuk është shtëpia jonë. Shtëpinë tonë nuk e di se kush e ka marrë me letra. 40 vjet kam jetuar në shtëpi, sot jam pa shtëpi. Tani unë nuk kam qenë në shtëpi për 20 vjet, punët e mia. Vij unë, unë dua të krijoj familje. Nëna ime ka 1, 2, 5 vjet, sa ta ketë jetën, i dal unë për zot, se jam çuni i shtëpisë. Kjo të hapë shtëpinë e vet? Ku do hapë shtëpinë unë?

Lexo edhe :   "Po ia ul burrit autoritetin", gruaja: Dua një fëmijë, ta shohin shqiptarët
Lexo edhe :   "Po ia ul burrit autoritetin", gruaja: Dua një fëmijë, ta shohin shqiptarët

Silva: Si mund ti dalësh nënës për zot tani more Mondi?

Eni Çobani: Të shqëtëson ty prania e Silvës?

Mondi: Po s’kam ku të rri? Do fus bashkëshorten në shtëpi, ku ta çoj?

Silva: Zonja Eni, ai ka shumë të drejtë, por të të shpjegoj ku qëndron problemi. Ne jemi të gjithë pa shtëpi o motër, se shtëpinë tonë na e morën.

Mondi: Si e morën shtëpinë? Atë më trego ti mua.

Eni Çobani: Po atëherë nga cila shtëpi do të nxjerrë?

Silva: Mondi thotë për shtëpinë që kemi futur kokën tani, është bërë dikush, një njeri i mrekullueshëm që ka bërë një sevap me ne, që kemi futur kokën. Siç të kam sqaruar do të sqaroj prapë.

Mondi: Sqarimet e tua nuk pinë ujë o goce. Dokumentat e shtëpisë kush i ka?

Silva: Po çfarë dokumentash për shtëpi, ne s’kemi shtëpi.

Mondi: Ku iku shtëpia ime?

Silva: Ta kanë marrë shtëpinë 30 vjet përpara!

Mondi: Kush e ka marrë?

Silva: Ta kanë marrë njerëzit shtëpinë!/tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Festoi me fanellën e Maradonës, dënohet Lionel Mesi

Leo Mesi është dënuar me 600 euro gjobë për festimin e golit ndaj Osasunës në kampionat, me bluzën e Maradonës. Pas ndarjes nga jeta të...

Putin urdhëron vaksinimin e popullsisë ruse duke filluar nga java e ardhshme

Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar që vaksinimi masiv kundër Covid-19, të fillojë javën e ardhshme për popullsinë vendase. Të parët të cilët do...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Kurba e Covid-19, ka shënuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 705 persona rezultuan...

Hetime të mundshme ndaj një skeme korrupsioni në Shtëpinë e Bardhë

Sipas dokumentave të publikuara të martën, Departamenti amerikan i Drejtësisë po heton shkelje të mundshme penale për korrupsion në këmbim të faljeve presidenciale. Dokumenti i publikuar...

PS kërkon votën e emigrantëve, Balla thirrje që të regjistrohen në e-Albania

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mendon se shqiptarët nuk kanë më asnjë pengesë për të votuar me 25 prill. Komisioni Qendror...