E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

“S’i shkonte mendja as dreqit”, deputeti nxjerr prapaskenat e Ramës për Çuçin

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar lidhur me zgjedhjen e Bledi Çuçit në krye të Ministrisë së Brendshme. Me tone ironike, ai shprehet se kreu i qeverisë nuk zhgënjeu as këtë herë.

Maliqi argumenton arsyet e kësaj lëvizje, duke thënë se kryeministrit nuk i intereson që të zgjedhë një komandant të vërtëtë, pasi sipas tij, ai është komandanti i të gjithëve. E për rrjedhojë, sipas deputetit, hoqi një kukull dhe vuri një kukull, ku urdhrat i jep vetëm Rama.

Ai është i mendimit se kryeministri Rama bën çfarë ka në mëndjen e tij, dhe se ministrat janë thjesht nën udhrat e tij. Kryeministri Edi Rama ka zyrtarizuar dje vendimin për pasardhësin e Sandër Lleshajt, duke e zhvendosur Çuçin nga ministria e Bujqësisë tek ajo e Rendit.

Statusi

Ramziu nuk zhgënjeu as këtë herë; Hoqi Lleshin e ushtrisë, vuri preshin e bujqësisë!

Të dashur miq!

Kryetari i Rilindjes 8-vjeçare, pasi rrotulloi e rrotulloi dorën në tasin me gogla, ‘rastësisht’ mbeti sërish brenda FAMILJES.

Edhe pse Ministria e Brendshme është dikaster shumë i rëndësishëm i një shteti, dhe aq më tepër që në qeverisjen e Rilindjes, ky ka qenë institucioni më i komentuar, Ramziut nuk i intereson shumë të zgjedhë një komandant të vërtetë, pasi është vetë komandanti i të gjithëve dhe i të gjithave.

Kështu që, hoqi një kukull, vuri një kukull.

Të gjithë grinë sallatë kot duke artikuluar përditë emra të mundshëm për të marrë Ministrinë e Brendshme, aq më tepër në kohë të tensionuara si këto, por Ramziu zgjodhi atë që nuk i shkonte mendja as dreqit, dhe po dreqi e di se çfarë lidhje ka ky njeri me Ministrinë e Brendshme, me Policinë etj etj.

A thua ndriti bujqësinë ky dhe erdhi të ndriçojë Ministrinë e Brendshme.

Lexo edhe :   Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Ky ashtu siç i helmoi shqiptarët me produktet me hormone, ashtu do vazhdojë ti helmojë, por këtë herë me gaz lotsjellës, sa herë që të ngrihen kundër shefit të tij.

Lexo edhe :   Berisha bën deklaratën e fortë për 21 janarin: Rama meriton burg të përjetshëm

Ramziu ka 8 vite që riciklon e pasuron të njëjtët, dhe sigurisht këtë kategori e ka shumë besnikë, që nesër të mos i nxjerrin të zezat, dhe kjo është një arsye e fortë pse ky njeri i beson detyra të rëndësishme njerzëve që gjithë jetën janë karakterizuar nga neutraliteti, dhe nuk ka më keq dhe më joproduktive se sa kjo lloj qasjeje, sidomos në qeverisje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Maqedonia e Veriut publikon pagat e kabinetit qeveritar, Zaev më i paguari

Maqedonia e Veriut ka publikuar pagat e kabinetit qeveritar. Pagën më të lartë e merr kryeministri Zoran Zaev, respektivisht 78.840 denarë, ndërsa i shtohet...

Kim dhe Soreca takojnë kreun e KED: Të plotësohen vakancat në Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, zhvilluan një takim ditën e sotme me kreun e Këshillit...

Apeli i Metës: Të ndihmojmë biznesin për të ndalur shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehet i shqetësuar për situatën ekonomike në vend. Meta shprehet se Shqipëria ka barrën fiskale më të lartë dhe...

Shkrihet Dega e LSI-së, të 140 anëtarët i bashkohen Partisë Socialiste

Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në fshatin Gjeroven në rrethin e Beratit, është mbyllur. Mesditën e sotme, kryetari i degës së LSI-së në...

Gati ose jo, Bajden do të përballet me një test të shpejtë përballë Putinit

Mundësia e parë e presidentit të ri amerikan Xho Bajden për të shmangur qasjen shpesh komode të Donald Trump ndaj Rusisë, erdhi vetëm disa...