Shqipëria

“Si mund të rrijë robi 5 minuta me 1 veshje”/ Xhemi dhe Salsano tallin Alketën


               Publikuar në : 21:23 - 23/12/19 B H

Edicioni i 58-të i Festivalit të Këngës që u finalizua mbrëmjen e djeshme shkaktoi mjaft polemika.

Jo vetëm për këngën fituese por edhe për mënyrën e organizimit në tërësi të spektaklit.

Aktori i njohur Salsano Rrapi dh moderatorja Xhemi Shehu kanë postuar një video, me anë të së cilës ironizojnë drejtuesen e këtij spektakli, Alketa Vejsiu.

Alketa mori shumë kritika sa i përket prezantimit, të cilit i bashkoi edhe 3 performanca në të kënduar. Por jo vetëm kaq, një gjë tjetër që ra në sy të publikut ishte edhe ndërrimi i shpeshtë i Alketës, e cila vetëm në natën finale ka ndërruar 8 veshje.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT