E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Si ka qenë periudha e 18-22 majit për valutat e huaja kundrejt Lekut

Monedha evropiane gjatë kësaj jave ka pësuar luhatje të vazhdueshme duke regjistruar një rritje gjatë ditës së martë për të kaluar më pas sërish në nivelin e 123.79 lekë sikurse edhe ditën e hënë me një rritje të vogël.

Ndërkaq sipas të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, Dollari amerikan ka shënuar një javë të paqëndrueshme duke pasur lëvizje të shpeshta të vlerës teksa e ka mbyllur javën në kuotën e 113.56 lekë më një zbritje prej gati 1 pikë që nga dita e hënë.

Paundi britanik është shfaqur relativisht konstant gjatë periudhës së 18-22 majit duke pësuar një rënie të lehtë ditën e enjte për tu rritur sërish ditën e premte në nivelin e 138.33 lekë.

Franga zvicerane pas një nisje pozitive të kësaj jave ka pësuar një zbritje/rritje të vlerës ditën e martë dhe të mërkurë për të vazhduar më pas një situatë më konstante teksa e ka mbyllur këtë periudhë në kuotën e 116.83 lekë./SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...