E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Si ka nisur ky vit për euron, paundin dhe dollarin

Monedha europiane nuk ka shënuar luhatje të forta të vlerës këtë të hënë të 4 janarit, duke u blerë me 122.9 lekë dhe duke u shitur me 123.8 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal, dollari amerikan është blerë mëngjesin e sotëm me 100.4 lekë dhe është shitur me 101.6 lekë.

Paundi britanik referuar tregut valutor të brendshëm, nuk ka pësuar lëvizje të rëndësishme të kuotës, duke u blerë ditën e sotme me 136.4 lekë dhe duke u shitur me 137.6 lekë.

Franga zvicerane ndërkaq ka ruajtur vlera konstante këtë fillim viti 2021, duke u blerë sërish me 113 lekë dhe duke u shitur me 114 lekë, sikurse edhe ditët e fundit të vitit që lamë pas. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...