E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Si ka nisur kjo javë për euron, paundin, dollarin dhe frangën

Monedha europiane nuk ka regjistruar luhatje të vlerës këtë fillim jave, duke mos shfaqur luhatje të vlerës këtë mëngjes teksa blihet sot sërish me 123.5 lekë dhe shitet me 124 lekë sikurse edhe javën e kaluar.

Sipas kursit të këmbimit lokal, edhe dollari amerikan nuk ka shënuar lëvizje të vlerës në raport me monedhën vendase, duke u blerë sërish këtë mëngjes sikurse javën që shkoi me 104 lekë dhe duke u shitur me 104.7 lekë.

Paundi britanik është valuta e vetme që e ka nisur këtë javë pozitivisht, me një rritje të lehtë këtë mëngjes teksa blihet me 137.5 lekë dhe shitet me 139 lekë referuar tregut valutor vendas.

Franga zvicerane shfaqet e qëndrueshme këtë fillim jave, pasi vazhdon të ruaj po të njëjtat vlera sikurse gjatë periudhës së 16-20 nëntorit, duke u blerë sot me 113.8 lekë dhe duke u shitur me 114.8 lekë. /SCAN

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...