E enjte, 17 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Si film aksion/ I dyshuari i ikën policisë. Përplas 4 makina, plagos 5 persona

Mëngjesin e sotëm në Elbasan policia i është vënë pas një makine me targa të huaja pas dyshimeve për aktivitet të paligjshëm dhe i dyshuari ka tentuar t’i ikë policisë.

Duke tentuar të “zhduket”, makina e dyshuar ka goditur një mjet policie në postbllok duke plagosur një efektiv.

Gjatë ndjekjes janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri nga policia.

Ndërkohë pasi ka goditur makinën e policisë, mjeti i dyshuar ka goditur dhe 3 makina të tjera, mes tyre një autoshkollë.

Raportohet se si pasojë e manovrave të tij kanë mbetur të plagosur 5 persona, të cilët janë transportuar në spital.

EMRAT:

1. Eugen Abdurrazaku, efektivi i policisë;

2. Diana Plaka;

3. Durim Plaka (burrë e grua);

4. Albert Cani, instruktor autoshkolle;

5. Adriana Mukja.

Tingëllon si skenari i një filmi aksioni, por jo, është një ngjarje e vërtetë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një vit hetime/12 të arrestuar, 6 në kërkim për shpërndarje droge në Tiranë

12 persona janë arrestuar dhe 6 janë shpallur në kërkim, pasi kanë qenë të përfshirë në veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Pas...

Arrestohen dy vrasësit me pagesë për ekzekutimin e vëllezërve Haxhia

Dy persona janë vënë në pranga për vrasjen e vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, ngjarje kjo e ndodhur në 27 prill të 2020 në...

Zhvillimet në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit, njihuni me zhvillimet kryesore 1- Kosnett: Kosova e ka detyrim të formojë Asociacionin 2- Vuçiç: Nuk...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit 1- “Tullumbacet e zjarrit”, armët e reja të konfliktit Izrael-Palestinë 2- Putin...

Biletat e avionëve nga Rinasi janë shtrenjtuar, Kukësi jo aq i lirë sa u tha

Pak përpara mbylljes së kufijve ajrorë nga pandemia në mars të vitit të kaluar, çmimet e biletave nga Rinasi kishin shënuan një rënie të...