E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Si e nisën javën euro, dollari dhe paundi britanik

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 110.30 lekë dhe shitet me 111 lekë. Në krahasim me javën e kaluar, dollari ka njohur një rritje të lehtë, pasi të premten ai blihej me 110 lekë dhe shitej me 110.7 lekë.

Ndërkohë, monedha evropiane euro, në tregun valutor vendas blihet me 122.10 lekë dhe shitet me 122.70 lekë. Krahasuar me javën e kaluar, euro ka njohur një rënie të lehtë, pasi blihej me 122.3 lekë dhe shitej me 122.8 lekë.

Paundi britanik vijon rritjen edhe këtë javë, duke ndjekur trendin e javës së kaluar. Në tregun valutor vendas, paundi britanik blihet me 144.40 lekë dhe shitet me 145.50 lekë. Javën e kaluar, paundi e mbylli në vlerat 144 lekë në shitje dhe 145 lekë në blerje.

Ndërsa franga zvicerane mbetet e qëndrueshme, duke mos i ndryshuar aspak vlerat në tregtim. Blihet me 110.80 lekë dhe shitet me 111.60 lekë, njësoj si javën e kaluar. /SCAN

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...