E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Si do ta shpëtojë Saliu vetveten?

Nga: Spartak Ngjela

Po mirë; ky Saliu që e gjeti fajtorin Basha më në fund, nuk po na thotë se, sa është faji i tij që e vendosi atë si kryetar të Partisë Demokratike.

Por, cili është faji kryesor i Bashës; se atë po e pranon Amerika për ta futur Partinë Demokeatke në Ushington?

Logjika na thotë saktë se Saliu, pikërisht për këtë, po e fajëson Bashën; sepse Bashën e pranon Uashingtoni, dhe Uashingtoni nuk pranon Saliun.

Por le të vijojmë…

Po të mos kishte dashur Saliu, zgjidhej dot ky Basha si kryetar i Partisë Demokratike?

Po mos e kishte përjashtuar Basha Saliun nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, do të fliste Saliu kundër Bashës?

Pse, Saliu, të gjitha këto që po na thotë kundër Bashës, i ka marrë vesh pasi atë Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar?

Po Saliu, që i ka kundër të gjitha këto pyetje; mendon se Shqiptarët janë pa mend në kokë?

Dhe, më në fund: çfarë kërkon të arrijë Saliu në funksion të së mirës ndërkombëtare perëndimore të Shqipërisë?

Por, nga pyetjet del se ai nuk po lufton për përmirësimin e drejtimit të Shqipërisë; por, për të shpëtuar veten.

Po si do ta shpëtojë Saliu vetveten?

Këtë, që neve na duket absurde; sigurisht që e di vetëm ai, Saliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...