E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Shuhet në moshën 104-vjeçare aktorja Olivia de Havilland

Është ndarë nga jeta në moshën 104-vjeçare aktorja e njohur Olivia de Havilland.

Lajmi është konfirmuar nga publicistja Lisa Goldberg.

Bëhet me dije se Olivia de Havilland ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale në shtëpinë e saj në Paris.

Ajo është ikona e filmit legjendar “Gone with the Wind” të vitit 1939, ndërsa ka fituar edhe dy çmime “Oscar”.

Kujtojmë se në filmin e konsideruar si një ndër më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave, ajo interpretonte Melanie Hamilton.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...

Greqi/ Bullgari rrëmben me forcë dhe përdhun*n pastruesen shqiptare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Greqi sipas mediave greke. Raportohet se një pastruese me shqiptare është përdhunuar nga një...

Administrata Biden zëvëndëson fjalën ‘nënë’ me ‘person që lind’ në dokument

Kërkesa për buxhetin e vitit fiskal 2022 të administratës së Biden, e publikuar më herët në qershor, prezantoi termin "njerëz që lindin" për të...

MotoGP/ Mark Markez ‘mund’ dëmtimin në shpatull, fiton pas 1 viti e gjysmë

Sachsenring vazhdon të jetë ‘Marquezring’: Marc Marquez kthehet të fitojë pas një viti e gjysmë dhe e bën këtë në një nga pistat e...

Izraeli kritikon zgjedhjen e “Xhelatit të Teheranit” si president i ri i Iranit

Tel Aviv (Dpa) - Kryeministri izraelit kritikoi sot zgjedhjen në Iran të shefit të gjyqësorit Ebrahim Raisi si presidenti i ardhshëm i vendit. "Zgjedhja e...