Kronikë

Shtyhet sërish gjyqi për Shullazin, gjobitet avokatja

               Publikuar në : 10:45 - 15/03/19 S.N

Shtyhet sërish gjyqi për Emiljano Shullazin. Seanca e sotme dështoi për shkak të mungesës së avokates mbrojtëse të vendosur nga shteti.

Megjithatë, avokatja e caktuar Eralda Brahimasi nuk ia ka hedhur paq, pasi është gjobitur me 100 mijë lekë nga Gjykata si dhe do referojë rastin në Dhomën e Avokatisë.

Gjykata e Shkallës së Parë e dënoi grupin me 54 vite burg në total, 14 vite u dënua Emiljano Shullazi por vendimi i ankimua si i padrejtë nga të pandehurit.

Kjo është hera e pestë që gjyqi ndaj 5 të pandehurve dështon, ndërsa seanca e radhës është caktuar të mbahet më 25 mars.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT