E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Shtrenjtohen dollari, franga dhe paundi. Nuk ndryshon euro

Në tregun valutor vendas, dollari blihet me 108.70 lekë dhe shitet me 109.50 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka njohur një rritje të lehtë.

Ndërkohë, Euro blihet me 123.90 lekë dhe shitet me 124.50 lekë duke qëndruar në të njëjtat nivele ndërsa franga zvicerane blihet me 114.40 lekë dhe shitet me 115.40 lekë. Franga, ashtu si dollari ka njohur një rritje të lehtë.

Paundi britanik blihet me 135.80 lekë dhe shitet me 137.40 lekë. Në krahasim me monedhat e tjera, paundi britanik ka njohur rritjen më të madhe përballë lekut. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...