E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Shtrëngim masash pas rritjes së rasteve me Covid?Mblidhet Komiteti i Ekspertëve

Komiteti Teknik i Ekspertëve, pritet të mblidhet mesditën e sotme, lidhur me situatën e krijuar nga pandemia në vend. Komiteti i Ekspertëve do të informojë mbi situatën aktuale të përhapjes së virusit, si dhe nëse do të ketë masa të reja.

Ende nuk dihen detaje nga ato që do të komunikojë ky Komitet, por së fundmi është vënë re një rritje e dukshme e të infektuarve me koronavirus.

Një rritje të lehtë ka edhe numri i fataliteteve. Ministria e Shëndetësisë apelon të mos neglizhohet asnjë simptomë, duke iu drejtuar mjekëve, ndërsa kërkon që të gjithë të shfrytëzojnë mundësinë për t’u vaksinuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...