E enjte, 28 Maj, 2020
10 C
Tirana

Shtohen donacionet për “Fundjavë Ndryshe”, rekord audience në “Klan Kosova”

Më të lexuarat

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...

Kur kryefjala është solidarizimi, shqiptarët në masë kanë dhënë provat se asnjëherë nuk e lënë njëri-tjetrin në baltë. Një sensibilizim që ka ndodhur në masë, kjo edhe falë “Fundjavë Ndryshe”, ka dëshmuar se vëllezërit e motrat tona, anembanë globit, kanë ndjerë me zemër për të dhënë kontributin e tyre pas tërmetit shkatërrimtar.

Emisioni i sotëm në “Ndrrimi i Natës”, në “Klan Kosova” theu rekordet e audiencës. Themeluesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, së bashku me reperin Mozzik, kanë bërë një punë të palodhur për shqiptarët e rrënuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Reperi i është bashkuar kauzës së “Fundjavë Ndryshe”, për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti. Shqiptarët anembanë trojeve kanë dhënë kontributin e tyre, e kjo u reflektua edhe sot nga telefonatat e panumërta të cilat nuk kurseheshin në donacionet e tyre.

Gjatë emisionit, Arbër Hajdari zbuloi se aktualisht bëhet fjalë për mbi 500 milion euro dëme në Shqipëri. Periudha aktuale, është një ndër dramat që ka kaluar vendi ynë. Kjo ka bërë që gjithë shqiptarët të bëhen bashkë si kurrë më parë, duke treguar edhe një herë për humanizmin dhe vlerat njerëzore që mbartin si komb.

Por misioni vazhdon në mbledhjen e donacioneve. Mes telefonatave të shumta, spikati edhe ajo e modeles Emina Cunmulaj, e cila është edhe zëvendëspresidente e fondacionit “Fundjavë Ndryshe”. Ajo dhuroi 10 mijë dollarë me të ardhurat e saj personale. Po ashtu, Emina njoftoi se ka hapur një GoFundMe, me të cilën do të mbledhë donacione.

TIRANA TODAY

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Murrizi: Në shtator mund të kthehet ’97-ta

Deputeti Myslim Murrizi, paralajmëroi se në shtator dhe në tetor mund të ketë një '97 të dytë. Duke i paraprirë situatës së tensionuar politike,...

Reforma Zgjedhore, Murrizi zbulon çfarë do të ndodhë nesër

Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi, deklaroi se është marrë vendimi që nesër, 12 deputetë të opozitës do të deklarojnë votën...

Deputeti Alimadhi lëshon deklaratën e fortë: Në spital bëhet politikë

Deputeti Adriatik Alimadhi, tashmë e ka fituar betejën me koronavirusin. Në një lidhje me Skype në “Open”, ai foli për situatën e tij. Alimadhi...

Marrëveshje Rama-Basha-Kryemadhi? Hajdari paralajmëron për ndikimin e ndërkombëtarëve

Sistemi Zgjedhor ka qenë kryefjala gjatë ditës së sotme dhe jo vetëm. Kryemadhi dhe Vasili i shkuan në zyrë Bashës. E ndërsa ky i...

“Ça kujtoni ju mor legena?” Deputeti rrëmben tokën-shtet në bregdet

“Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të...
WhatsApp KONTAKTO TT