E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Shtirej si mësues i gjuhës angleze/ Abuzoi me 200 fëmijë, vritet në burg 33-vjeçari

Më të lexuarat

Richard Huckle, i cili vuante dënimin për abuzim seksual ndaj 200 fëmijëve në Azi, është gjetur i pajetë në qelinë e tij të burgut.

I konsideruar si një nga pedofilët më të tmerrshëm në Angli, 33-vjeçari u qëllua me thikë për vdekje, gjatë kohës që ka qenë duke fjetur gjumë. Fëmijët e abuzuar u përkisnin moshave nga 6 muajsh deri në 13 vjeç.

Në celularin e 33-vjeçarit në momentin e arrestimit janë gjetur rreth 20.000 foto me kontekst seksual që ai i kishte kryer me fëmijët.

Mësohet se Huckle shtirej si mësues i gjuhës angleze dhe si misionar i krishterë, me qëllim për të fituar besimin e njerëzve në Azinë Lindore.

Sakaq, sipas raportimeve të bëra nga policia, mjeti i përdorur për të vrarë pedofilin, ishte sajuar me mjete rrethanore brenda në burg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I ktheu ligjin Parlamentit, Meta jep ‘paralajmërimin’ e fundit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar për vendimin e tij në lidhje me kthimin në Kuvend të ligjit që ndëshkon median sa i...

Pandemia/ Greqia bën lëvizjen e papritur në kufirin me Shqipërinë

Pas shtimit të rasteve me koronavirus, Greqia ka shtuar masat parandaluese për përhapjen e pandemisë në të gjitha pikat kufitare të vendit. Lajmin në...

A do të mbyllemi sërish? Manastirliu zbardh vendimin pas shifrave rekord të të infektuarve

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 117 raste pozitive. Po kështu, situata në Spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët...

Sinjale pozitive nga Vuçiç, njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën

Një ditë pas rifillimit të dialogut midis Vuçiçit dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, me ndërmjetësimin e zyrtarëve të BE, disa sinjale janë dhënë...

Zbardhet skandali/ ‘Drejtoresha e kopshtit pranon fëmijët e të infektuarve me urdhër nga lartë’

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, akuzon punonjësit e kopshtt Nr. 18 në Tiranë, se kanë pranuar fëmijën e një të infektuari që punon...