E mërkurë, 23 Shtator, 2020
26 C
Tirana

Shtimi i rasteve/ Berisha: Infektivi nuk duhet të kthehej në spital Covid

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka kritikuar qeverinë lidhur me menaxhimin e situatës së pandemisë së koronavirusit në vend.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shprehet se spitali Infektiv nuk duhet te kthehej në një spital Covid.

Sipas tij, QSUT është kthyer në një bombë virale, që do të sjellë shndërrimin e saj në një spital Covid, duke lënë dhjetëra pacientë të luftojnë me vdekjen.

Ish-kryeministri thotë se për shkak të vjedhjes së qeverisë mjekët janë lënë pa maska, duke u kthyer kështu në burim infeksioni për 80% të rasteve të reja të shfaqura përgjatë ditëve të fundit.

Postimi i plotë

Bomba biologjike e QSUT, gjenerator kryesor i perhapjes ne pandemise se Covid 19!

Miq, shnderrimi i Qendres Spitalore Universitare Nene Tereza ne bomb bilogjike te covid19 per shkak te trajtimit xhahil e te papergjegjshem te pandemise ne kryeepidemiologu i Surrelit, eshte krimi i rende me pasoja katastrofale kolapsin e trurit te te gjithe sistemit tone shendetesor te vendit.

Ne kete Qender jane dhjetra e dhjetra sherbime me te spacializuara te vendit, te cilat trajtojne semundjet me serioze te mijra e mijra te semureve te te gjitha moshave.

⁃ Shnderrimi i QSUT ne bombe virale te covid19, ne pavjonet e ciles ne çdo kohe ka me dhjetra e dhjetra te semure qe luftojne me vdekjen do te thote ne menyren me kriminale te ndihmosh kete te fundit

-QSUT bombe virale, pashmangshem do te sjelle shnderrimin e saj ne nje spital covid19 dhe do privoje nga mjekimi i specializuar urgjent dhe jetik per shpetimin e jetes se tyre me qindra e qindra te semure me semundje zemre, gjaku, gjendrave endokrine, veshkave, melçise, semundje neoplazike etj.

Kjo do te thote ti denosh ata po ne menyre kriminale te mbeten ne meshiren e fatit te tyre.

Lexo edhe :   Rriten rastet e reja me COVID-19, humbin jetën 4 pacientë
Lexo edhe :   "Do i marrim prapë nëse na duhen", Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka

Futja e Covid19 ne QSUT, infektimi masive i elites mjeksore te vendit, e cila udheheq diagnozen dhe mjekimin ne sherbimet e specializuara te rasteve me te nderkikuara nga mbare vendi, do te thote dekapitim i kasaj elite dhe kolaps i sistemit shendetesor.

Miq, QSUT eshte aktualisht sipermarrja me kolektivin numerik, personel shendetesor, te semure dhe punonjes ndihmes me te madhe te vendit dhe me kontakte njerezore me numerike dhe me intensive, me te shumta se çdo kolektivitet tjeter ne Shqiperi. Shnderrimi i saj ne bombe bilogjike do te thote krijimi i generatorit me gjigand per perhapjen e Civid 19 ne Shqiperi.

Rastet e te infektuarve ketyre diteve me covid19 kane ne baze te padiskutueshme se paku per 80% te tyre bomben biologjike QSUT.

Situata kontagioze ne QSUT u krijua nga kryepidemiologu xhahil i Surrelit dhe ndrikull Hajni Maska qe me vendosjen e mjediseve per trijimin e rastseve me covid19 ne urgjencen e ketij spitali gje qe u denua me forcen me te madhe tek qytetari dixhital nga mjeke dhe infermiere te asaj qendre ne kete FB!

Lenia pa mjetet mbrojtese te punonjesve dhe te semureve ne pavjonet e ketij spitali ndaj covid 19 per shkak te vjedhjeve shfrenuara me blerjen e maskave, kostumeve madje edhe te skaduara, mungesa e uijt, sapunit, dizinfektanteve ne pavione siç eshte denoncuar me ze dhe figure nga paciente te shtruar madje edhe me covid19 eshte mekanizmi i dyte madhor i megaskandalit te Sulltan Xhahil Surrelit dhe Ndrikull Hajni Maskes.

Keshtu qe mund te thuhet se perpjekja per te fajsuar personelin mjeksor nga ata qe sollen kete drame te vertet kombetare eshte thjeshte larje duarsh pas krimit te shemtuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ja përse Toka ka 4 stinë

Ekuinoksi që ishte të martën e datës 22 shtator, sinjalizoi ndryshimin e sezonit, nga vera në vjeshtë në hemisferën veriore, dhe nga dimri në...

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, prokuroria thërret si dëshmitar Sali Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në procesin gjyqësor ndaj ish-truprojës së tij, Izet Haxhisë, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit. Mësohet...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut kapet pa kaskë në motoçikletë, gjobitet me 50 euro

Tre zyrtarë të Maqedonisë së Veriut janë ndëshkuar me masë administrative, pasi nuk respektuan rregullat e qarkullimit. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, zv....

Sheshi Dickstein

Nga: Veton Surroi Dy libra për ndikimin rus në Amerikë e Kosovë, një sondazh dhe mbi atë se çfarë duam të kujtojmë 1. Ekziston në Manhattan, pjesën...

“Do të gatuaj ty në vend të peshkut, kaq vlen ti!”, ofendime dhe ngritje zëri në “Përputhen” (VIDEO)

Puntata e së martës në “Përputhen” ka agravuar deri në fyerje. Mevlani dhe Shqipja kaluan në fyerje personale pas takimit të dështuar. Shqipja është...