E mërkurë, 30 Shtator, 2020
14 C
Tirana

“Shteti të më marrë në mbrojtje familjen, ndihem e kërcënuar”, 17-vjeçarja tregon abuzimin

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Një 17 vjeçare në Fushë Krujë, është ngacmuar dhe shfrytëzuar seksualisht për muaj me radhë nga disa persona, për shkak edhe të varësisë që ajo krijoi nga droga.

Që kur ishte 14 vjeçe, e mitura filloi të pinte hashash, për të kaluar në përdorimin e kokainës vitin që shkoi. Po në vitin 2019, familja e saj bën një denoncim në polici, dhe këtë vit prokuroria vendos të rihapë dosjen dhe në pranga vihen katër persona dhe dy shpallen në kërkim, për shfrytëzimin seksual të 17 vjeçares.

Por mbrëmjen e së dielës, në oborrin e shtëpisë së 17 vjeçares u vendos një sasi tritoli. Mamaja e së miturës tregon për Top Channel se ishte ajo që konstatoi lëndën plasëse.

“Mbrëmë rreth orës 10 30, disa persona kanë vendosur tritol në pjesën këtu. Unë isha brenda. Më thotë vajza, mami, ça ke harruar në sobë. Shof në sobë nuk kishte gjë. Dal përjashta dhe ishte mbush oborri me tym. Vjen policia. ishte tritoli i paplasur. Vajza ime ka pasur shumë probleme. Atë e kanë pas marrë e kanë shfrytëzuar për prostitutë. I kanë pas dhënë kokainë në këmbim të marrëdhënieve seksuale“.

17 vjeçarja, tregon se si u përfshi ajo në gjithë këtë histori që me nisjen e përdorimit të drogës.

“Hashashin e kam nisur shumë e vogël. Që 14 vjeçe. Hera e parë që provova kokainë ka qenë për ditëlindjen time. Në shtator të vitit të shkuar. Një person me jepte kokainë me qëllimin që të kryeja marrëdhënie seksusale me të. Pranova këtë kusht sepse isha e varur nga kokaina”, tregon ajo.

Në nëntor të 2019-ës, e mitura, pas një debati me mamanë, largohet nga shtëpia dhe i kërkon ndihmë një shokut të saj për të filluar punë, kamariere, ose banakiere. Por ai e njeh me dy persona të tjerë.

“ Aty e kuptova që donin të më çonin prostitutë. Por prapë nuk e vrara shumë mendjen këtë pjesë, sepse isha e drogume”, tregon ajo.

Për rreth 1 javë ajo u shfrytëzua seksualisht në Kamëz. Por pas denoncimit të mamasë se saj, njëri prej drejtuesve të grupit, siç thotë e mitura, vendos që ta dorëzojë atë në shtëpi.

“ Ato më kanë dorëzuar në shtëpinë time dhe më kanë kërcënuar duke më thënë do të të marrim motrën, dhe do të të vrasim babain sapo të dalë nga dera e burgut, sepse babain e kisha në burg asokohe. U largova edhe një herë tjetër nga shtëpia, pas dy ditësh. Pasi unë isha bërë e varur nga droga dhe vazhdoja të kërkoja drogë”.

Vajza u rikthye përsëri në shtëpi, por dy ditë më pas, e dërgojnë për rehabilitim në Vlorë, ku qëndroi për rreth 3 muaj. Pas rihapjes së dosjes, dhënies së plotë të dëshmisë së saj dhe vendosjes se tritoli në shtëpinë ku ajo banon, e mitura ka këtë mesazh.

“Dua që shteti të më marrë në mbrojtje familjen pasi ndihem e kërcënuar”. /Top Channel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...