E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Shqyhet dera dhe zbarkon turma/Berisha: Rama po përgatit kurthe për Bashën

Sali Berisha është prononcuar për mediat, në oborrin së selisë së PD-së. Ish-kryeministri ka folur para mbështetësve të tij, ndërsa shigjetoi kryeministrin Edi Rama, se po përgatit kurthe. Mes të tjerash Berisha ironizoi Bashën, ndërsa tha se ai është rrethuar nga gardistë.

“Mbështetësit që kanë ardhur sot të kthejnë këtë bunker të Lulzim shëmtirës, që të kthejnë ata në shtëpinë e lirisë. Kini mirëkuptimin tim. Do komunikoj me referendarët e lirisë. Shikoni, shikoni si e kanë mbushur.

Kanë vendosur postblloqe pas postblloqesh. Edvin Rama ka nga dje pasdite dhe deri sot qe përgatit kurthe për Lulzim pengun.

Prit që të vë maskën. Pjesëmarrja është kthimi i këtij bunkeri në shtëpinë e lirisë. Siç e ka statuti i saj. Basha është i rrethuar nga gardistë, me kundërgaz. Ai është i rrethuar nga gardistët. Shko merr ndonjë pamje. Ku e dini ju që është në mbledhje. Është i rrethuar me gardistë”, tha Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...