E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Shqiptari u kap me 900 mijë paund kokainë, gjykata merr vendimin (Emri)

Një shtetas shqiptar është dënuar me 12 vite burg nga Gjykata e Londrës.

Shqiptari i identifikuar si Suad Sufaj, 26 vjeç, u kap më 26 shtator të vitit të kaluar në Londrën Veriore me një sasi të konsiderueshme lënde narkotike të llojit kokainë.

Sipas mediave britanike, 26-vjeçari po lëvizte me makinë e tij përgjatë rrugës Bowes në Enfield ku pas një kontrolli nga policia i janë gjetur 1 kilogram kokainë e pastër. Kjo sasi kokaine nëse do të shitej në tregun e zi do të kapte një vlerë prej 100 mijë paundësh britanik.

Mirëpo, oficerët, gjatë kontrollit në banesën e shqiptarit, gjetën një sasi akoma më të madhe kokaine. Plotë 8.5 kilogram të tjera që do të kapnin vlerën e 800 000 paundësh britanik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...