Histori

Shqiptari me plis pranë kryeministrit të parë izraelit


               Publikuar në : 09:33 - 04/10/19 Gentjan Progni

Një foto e pazakontë, ku shihet një shqiptar me plis të bardh pranë kryeministrit të parë Izraelit, David Ben Gurion, është botuar në faqen “Izraeli në Kosovë”.

Shqiptari me plis të bardhë besohet të jetë nga Plava, dhe ka migruar në Izrael, gjatë kohës së nazizmit.

Kjo foto dëshmon miqësinë mes dy popujve më të vjetër, shqiptarëve dhe hebrenjve.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: