Shqiptari gëlltit kokainën kur sheh policinë, por nuk i shpëton arrestimit

Një shqiptar në Itali gëlltiti dozat e kokainës kur pa karabinierët që po shkonin drejt tij, por kjo nuk e ndihmoi atë që t’i shpëtonte arrestimit.

Ai u ndalua së bashkë me një bashkëpunëtor me të cilin ishte në makinë.  Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme, rreth orës 4:30 pasdite, në Garbagnate Milanese.

Sipas mediave italiane, të arrestuar janë dy shqiptarë, të moshës 23 dhe 23 vjeç.

Ishin efektivët e Karabinierisë së Milanos, të cilët po patrullonin kur vunë re makinën e dyshimtë në parkuar pranë “Garbatella Park” dhe ndoqën nga larg gjithçka po ndodhte.

Dy djemtë ishin të ulur në makinë, por në një moment, ai që ishte ulur në sediljen e pasagjerit doli për të marrë një mbështjellëse me letër alumini të fshehur pranë një peme aty pranë. Kur karabinierët shkuan për t’i kontrolluar, ai gëlltiti mbështjellësin që sapo kishte marrë.