E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në ‘Open’ tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën e personat që ndodhen atje.

Sipas tij jeta e Eva Dumanit rrezikohet duke sjellë historinë e vrasjes së një gruaje holandeze.

Ai thekson se të gjithë duhet të kthehen sa janë të vegjël sepse do të jetë shumë e vështirë të rriten me frymën normale nëse rriten.

“Ata janë të rrezikuar në çdo emision që ne japim, nëse ne përmendim emrin e saj e cila nuk është radikalizuar, por është mes grave të radikalizuara, ajo rrezikohet. Një grua holandeze e tregoi që nuk ishte me to dhe u gjet e therur me thikë. Ato janë tepër të përqendruara në përcjelljen e një ideologjie, ato celula të mbetura ata kanë deklaruar se ata janë xhihadistët tanë dhe ata do të luftojnë me pjesën tjetër të botës. Ata fëmijë duhet të merren të vegjël, imagjino një fëmijë 14-vjeçar që rritet me atë frymë sa e vështirë është që të kthehen në mënyrë normale”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...