E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Shqipëria nuk është e kushërinjve”, a po sulmon Gent Cakaj paraardhësin e tij?

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj njoftoi sot në një deklaratë për shtyp shkarkimin e 20 punonjësve të kësaj ministrie.

Gjatë fjalës së tij, Cakaj tha se vendosi të largojë punonjësit, pasi nuk përmbushnin kriteret, ndërsa nuk u kursye teksa tha se “Shqipëria nuk është e miqve, nuk është e kushërinjve politikë apo krushqve të klaneve politike”.

“Shqipëria nuk është e miqve, nuk është e kushërinjve politikë apo krushqve të klaneve politike të kujtdo qoftë, por është e të gjithëve, të dalluarve që punojnë me mendje, veprojnë me shpirt e shërbejnë me pasion me kapacitetin e plotë profesional dhe moral”, deklaratë kjo që në fakt rëndon direkt paraardhësin e tij, ish-ministrin Ditmir Bushati.

Duke u munduar të shfaqet i drejtë në sytë e publikut, Cakaj sapo thumboi dhe hodhi poshtë punën e deritanishme të Bushatit, ndërsa nuk dihet nëse kjo deklaratë ka qenë e mirëmenduar dhe e qëllimshme kundrejt ish-ministrit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet ekspertiza mjekoligjore për vd*kjen e katër rusëve në Qerret

Afro 45 ditë nga humbja e jetës së katër turistëve rusë, Instituti i Mjekësisë Ligjore ka mundur të përcaktojë shkakun fillestar. Katër turistët rusë u...

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...