Aktualitet

“Shqipëria në drejtim të OSBE-së” Rama niset për në Bratislavë


               Publikuar në : 08:38 - 06/12/19 M P

Kryeministri tregoi edhe një pjesë të agjendës së tij për sot. Kreu i ekzekutivit do të niset sot drejt Bratislavës për marrjen presidencës së OSBE-së. Ndërsa ditën e nesërme do të jetë në Turqi, ku pritet të organizohet tavolina e parë me donatorët e vendeve islamikë për Shqipërinë të dielën. Këtë lajm ai e ka konfirmuar në mbledhjen e sotme të këshillit të ministrave.

‘Rregulla të reja loje’ Kryeministri tregon se çfarë do ndryshojë brenda muajit

“Shqipëria merr presidencën e OSBE-së dhe duhet të shkoj sot në Bratislavë për të marrë detyrën. Pastaj nesër do shkoj në Stamboll në takimin e madh që ka organizuar presidenti me donatorë e biznesmenë, ndërkohë që po përgatitemi dhe për konferencën e donatorëve të rajonit verilindor. Unë i kam thënë besoj do kthehem me çadra me vete. Por të kemi parasysh organizimin e gjithë kësaj logjistike. Ka vlerë të madhe për të qenë pjesë e gjithë logjistikës sonë tonë në vijim”, tha kreu i qeverisë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT