E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Shqipëri-Turqi, UEFA vendos treshen e arbitrave

Shqipëria do ta nisë fushatën eliminatore të “Euro 2020” më 22 mars, kundër Turqisë, një ndeshje që do të luhet në orën 20:45, në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Trajneri Christian Panucci dhe kuqezinjtë kanë nisur përgatitjet në Durrës prej së hënës, duke pasur në fokus edhe transfertën e Andorrën, më 25 mars.

Sidoqoftë, gjërat merren me radhë, ndaj të gjithë janë të angazhuar për sfidën me turqit. Edhe UEFA e ka kryer “detyrën” e vet paraprake, duke caktuar arbitrat për sfidën e së premtes, Shqipëri-Turqi. Bëhet fjalë për një treshe gjermane, me kryesor Tobias Stieler, prej vitit 2014 me stemën e FIFA-s. Ndihmësit e tij do të jenë Mike Pickel dhe Christian Gittelmann.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...