E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Shpulla e Pitbullit detyron portugezin të ‘ulë kokën’, videoja bën xhiron e internetit

Një goditje dënimi ka sjellë një përplasje të pakëndshme mes dy shokëve të skuadrës së Besiktas. Mesfushori Gary Medel (Pitbulli) pas një përplasje verbale me portugezin Ricardo Quaresma e ka godit atë me shpullë pas koke në ndeshjen mes Besiktas-Konyaspor, të vlefshme për kampionatin turk.

Futbollisti portugez mesa duket kërkonte ta ekzekutonte vetë goditjen e dënimit. Pas një debati, Medel nuk e ka kursyer shpullën, teksa u desh ndërhyrja e shokut të ekipit që situata të qetësohej. Në këtë moment Quaresma vendosi të largohej duke mos e zgjatur më tej. Për më tepër ndiqni videon që është duke bërë xhiron e internetit:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...