E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Shpërthimi tek “Vasil Shanto”, zbardhen pistat ku po hetohet

Zbulohen detaje të tjera lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Bëhet me dije se Preng Gjini, personi që ka mbetur i plagosur gjatë atentatit është vëllai i Armando (Tonin) Gjinit, ish-ushtari i Met Kananit që u ekzekutua në Rrëshen.

Preng Gjini është dërguar në spital ku po merr ndihmën e duhur mjekësore. Ndërkohë, sipas Abc News, pista kryesore e hetimit është vrasja e Kastriot Reçit, ngjarje e ndodhur në janar të këtij viti, ende e pazbardhur.

Si pasojë e shpërthimit ka mbetur i plagosur edhe një shtetas italian (këmbësor i rastit) , ndërsa pritet edhe njoftimi zyrtar i policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...