E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim.

Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur.

“CNN” raporton se marinarët po marrin ndihmën mjekësore pas shpërthimit të ndodhur në USS Bonhomme Richard.

Ndërkohë me dhjetëra zjarrfikës janë duke punuar për të vënë nën kontroll flakët që kanë shpërthyer në anijen ushtarake.

Shkaqet e kësaj ngjarje janë ende të paqarta, ndërsa menjëherë kanë nisur hetimet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH paralajmëron: Do të ketë 100 mijë vdekje në javë nga Covid në botë

Vdekjet globale nga COVID-19 pritet të arrijnë në 100,000 shumë shpejt, nga më shumë se 93,000 të raportuara javën e kaluar, tha të hënën...

Braçe: Dy vite më parë u betova me dorën mbi Kushtetutë për të mos vjedhur

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar foton e dy viteve më parë, kur u betua me dorën mbi Kushtetutë për të marrë postin e zëvendësit...

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Rama në sulmin ndaj BE-së

Nga: Andi Bushati Edi Rama ka të drejtë në vizatimin që i bën BE-së si bashkim egoist, cinik madje aspak solidar. Kritikat që ai i...

Deputeti shqiptar ftohet në inagurimin e Joe Biden si president i SHBA-ve

Deputeti i Partisë Lidhja Demokratike e Kosovës, Faton Bislimi është në mesin e të ftuarve të Joe Biden në ditën e inagurimit të kandidatit...

Berisha: Turqia ka 300 mijë të vaksinuar në ditë, Shqipëria 365 në 5 ditë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në vend, i nisur me shumë bujë nga kryeministri Edi Rama. Duke krahasuar procesin e...