E shtunë, 6 Mars, 2021
9 C
Tirana

Shpërthim i fuqishëm në Madrid, shkatërrohen disa pallate (Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në kryqetetin e Spanjës, Madrid. Mediat lokale bëjnë me dije se shkak për këtë shpërthim mund të jetë bërë një rrjedhje gazi, por nuk ka ende një deklaratë zyrtare për këtë ngjarje të rëndë.

Shpërthimi ka shkatërruar pothuajse plotësisht një godinë që dyshohet se shërbente si azil pleqsh, informacion ky i pakonfirmuar ende ngaa autoritetet spanjolle. Ndërkohë, edhe disa ndërtesa aty pranë kanë pësuar dëmtime.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet zjarrfikëse dhe policia, e cila ka nisur edhe hetimet për ngjarjen. Ende nuk ka informacione për viktima.

Në videot e publikuara në rrjetet sociale, dallohet rruga e mbushur me mbeturina të pallateve të dëmtuara nga shpërthimi i fuqishëm. Shpërthimi ndodhi në rrugën Toledo, në qendër të qytetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...