Aktualitet

Shpërthim eksplozivi në biznesin në Lezhë, policia jep detajet


               Publikuar në : 09:14 - 15/02/20 B H

Një incident është shënuar mbrëmjen e djeshme në fshatin Gocaj të Lezhës. Raportohet se një eksploziv ka shpërthyer në derën e një dyqani.

Sipas “Panorama”, dyqani është në pronësi të shtetasit Arben Malotaj. Nuk raportohet të ketë pasur viktima por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë policia ka arritur menjëherë në vendngjarje për të nisur hetimet.

Lezhë/Informacion paraprak

Me datë 14.02.2020, në mesnatë, në fshatin Gocaj, Lezhë, në një dyqan ushqimor të shtetasit A.M., 49 vjeç, banues në Gocaj, Lezhë dyshohet se ka shpërthyer lëndë plasëse. Si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT