Kronikë

“Shpërdorim detyre”/ Pranga policit në Korçë

               Publikuar në : 21:21 - 15/05/19 M. S

Një punonjës policie është arrestuar në flagrancë, pasi akuzohet për veprat penale “Vjedhja duke shpërdoruar detyrën” dhe “Falsifikim i formularëve”. N/Komisar E.S., 39 vjeç, banues në Korçë është prangosur, pasi akuzohet për vjedhjen e telefonit të një personi të dënuar.

“Pas një denoncimi mediatik, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë, N/Komisar E.S., 39 vjeç, banues në Korçë. Ai ishte me detyrë O.P.Gj. pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë.

Akuzat ndaj tij janë për veprat penale “Vjedhja duke shpërdoruar detyrën” dhe “Falsifikim i formularëve”.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua telefoni që i përkiste një shtetasi të arrestuar më parë, e sipas vendimit të Prokurorisë, oficeri duhet t’ja kthente në cilësinë e sendit të bllokuar në momentin e ndalimit.

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë e pezulloi dhe nisi menjëherë ecurinë disiplinore për shkelje të rëndë të detyrës ndaj oficerit të vënë nën akuzë”.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT