E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

“Shpërbëhet skema kriminale”, Rama reagon për pasurinë e ‘të fortit’ të Durrësit

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja bëri të ditur se Operacioni Forca e Ligjit sekuestroi mbrëmjen e djeshme 1.2 milionë litra naftë, dhe një magazinë doganore në Durrës në pronësi të Lulzim Berishës.

Në këtë formë, OFL dha provat se pavarësisht pandemisë, nuk ka ndaluar aksionin për luftimin e kriminalitetit.

Kryeministri Rama ka ndarë në Facebook-un e tij videon ku flet zëdhënësja e OFL-së.

Bashkëngjitur vidos në fjalë ai shkruan se OFL ka shpërbërë një skemë kriminale, në tregtimin e karburantit për peshkimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...