E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Shpenzoi 200 mijë $ për t’u transformuar në një tigër, por fundi ishte tragjik

Pasionet janë shpesh gjërat që na motivojnë më shumë në jetë. Por kur ato çohen në ekstrem, pasojat mund të jenë fatale. Amerikani Denis Avner, vendosi disa vite më parë një rekord botëror.

Ai shpenzoi 200 mijë dollarë për 14 ndërhyrje kirurgjikale, për t’u shndërruar në një njeri-tigër. Më saktë në një tigreshë.

I lindur në Miçigan në vitin 1958, Anver ishte në fillim pjesë e marinës amerikane. Më pas punoi si programues kompjuteri në San Diego.

Në vitet 1980, nisi të bënte tatuazhe dhe të modifikonte fytyrën e tij, sipas traditës së lashtë të fisit indian Uiando.

Madje e ndryshoi emrin e tij në “Stalking Cat”, Macja Bezdisëse. U njoh dhe jetoi për disa kohë me çiftin Tes dhe Rik Kalhun. Por një ditë ata e dëbuan, pasi nuk përballonin dot shpenzimet e tij. Denis u transferua në Nevada. U gjet i pajetë më 5 nëntor 2012 në garazhin e shtëpisë, në moshën 54-vjeçare. Policia lokale tha se bëhej fjalë për një vetëvrasje.

                                         TIRANA TODAY

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...