E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Shpejtësi skëterrë në autostradë/Ç’ndodhi në këtë aks rrugor, policia heq 15 leje drejtimi

Policia Rrugore ka ushtruar kontrolle gjatë natës në autostradën Tiranë-Durrës. Gjatë monitorimit nga ana e bluve, rezulton se 15 leje drejtimi janë pezulluar, për shpejtësi deri në dyfishin e limitit të lejuar në këtë rrugë.

Prej orës 20:00 të mbrëmjes e deri ne 01:00 të mëngjesit të sotëm, janë evidentuar nga kontrolli me radar shpejtësi nga 141 km/h deri 170 km/h.

Policia njofton se 15 leje drejtimi janë pezulluar për shpejtësi deri në dyfishin e limitit të lejuar në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë.

Njoftimi

Nxitimi të çon në 📸👮🏻♀ apo më keq akoma në🚑

Vijon kontrolli me Radar 📸, në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë për të parandaluar aksidentet rrugore që vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara.

Pavarësisht kontrolleve të shtuara në këto akse, jo vetëm në fundjavë por çdo ditë, ka akoma shumë drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë duke rrezikuar jetën e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës.

Prej orës 20:00 të mbrëmjes e deri ne 01:00 të mëngjesit të sotëm janë evidentuar nga kontrolli me radar shpejtësi nga 141 km/h deri 170 km/h ✈ 🛣❗❗❗❗❗❗

25 vjeçari, me shpejtësi 170 km/h kapet gjatë ndjekjes nga patrullat e Policisë Rugore pasi nuk ndaloi kur punonjësi i Policisë i bërë shenjë ndalimi.

🚔🚓 15 Leje Drejtimi të pezulluara për shpejtësi deri në dyfishin e limit të lejuar në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë.

🚫 shpejtësisë✈️✈️🛣️ se destinacioni 🏡 ❓❓❓❓❓❓🚑

Mos nxitoni ✈️për tê arritur fundin🚑, apo 📸✍👮🏻♀,

Shpejtësia ✈️🛣️ vret jetë.

Shijoje fundjavën, por respekto rregullat e qarkullimit, se pastaj do të vuash mungesen e patentës në rastin më të mirë dhe 🚑 në rastin më të keq.

Siguria rrugore një ndër prioritetet kryesore të Policisë së Shtetit për vitin 2020.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Twitter bllokon llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA

Kompania Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronte politikat e Kinës në rajonin Ksinjiangut. Vendimi i...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...

Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

Policia e Katanzaros në Itali, ka përfunduar një megaoperacion ku në pranga kanë rënë 81 persona. Në mesin e të arrestuarve janë dhe 7...

A mund t’ju paralajmërojë një ëndërr mbi sëmundjet tumorale?

Ka shumë mundësi që ju ka ndodhur edhe juve ose dikujt që njihni:të keni parë në ëndërr rënien e dhëmbëve. Jo, një makth i...

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...