E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Shorti i Champions League: Lojtari shqiptar përballë Mesit dhe Ronaldos

Më të lexuarat

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

U hodh në Nion të Zvicrës, shorti Ligës së Kampioneve, kur 32 skuadrat mësuan kundërshtarët me të cilët do të përballen në grupet përkatëse.

Për sa i përket ndarjes, si zakonisht, do të jenë 8 grupe me nga 4 skuadra. 32 ekipet do të nisin rrugëtimin e dytë më datën 20 tetor, teksa sipari do të mbyllet më 29 maj 2021 në stadiumin “Ataturk” në Stamboll.

Lojtari shqiptar, Myrto Uzuni i cili luan me Ferencvaros, do të luajë kundër Barcelonës dhe Juventusit, pasi shorti e pozicionoi skuadrën hungareze në grupin G.

Aty do të gjejë dhe ukrainsait e Dinamo Kiev.

Përballje interesante do jenë gjithashtu dhe Bayern Munchen vs Atletico Madrid, e Real Madrid vs Inter.

Lexo edhe :   Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Grupet e plota pas shortit

GRUPI A:

 • Bajern Mynih
 • Atletiko Madrid
 • Salcburg
 • Lokomotiva e Moskës

GRUPI B:

 • Real Madrid
 • Shakhtar Donjetsk
 • Interi
 • Mynshengladbah

GRUPI C: 

 • Porto
 • Mançester Siti
 • Olimpiakos
 • Marsejë

GRUPI D:

 • Liverpul
 • Ajaks
 • Atalanta
 • Midtylland

GRUPI E:

 • Sevija
 • Çelsi
 • Krasnodar
 • Ren

GRUPI F:

 • Zenit
 • Borusia Dortmund
 • Lacio
 • Klub Bryzh

GRUPI G:

 • Juventus
 • Barcelona
 • Dinamo Kiev
 • Ferencvarosh

GRUPI H:

 • PSG
 • Mançester Junajtid
 • Lajpcig
 • Basakshehir

Grupet e Uefa Champions League
                                                     Grupet e Uefa Champions League

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Mos guxo të provokosh trazira në vend

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama prej kohësh kanë një përplasje politike ndërmjet tyre, ku e fundit ishte ajo për Kodin...

Marrëveshje me Ramën? Topalli zbulon bisedën me kryeministrin

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, u përfol në media se do të bënte marrëveshje me kryeministrin Rama për t’u bërë presidente pas zgjedhjeve të...