E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Shokon mbrojtësi holandez: Kam kontrabanduar drogë me avion

Ish-lojtari i Njukasëllit, Xhetro Uilliems ka folur për të kaluarën e tij të errët.

Mbrojtësi 26-vjeçar holandez ka dhënë një lajm befasues ku ka treguar se ka kontrabanduar drogë në një fluturim nga Kurakao në Holandë për të fituar para për familjen e tij.

“Në radhë të parë prindërit e mi u përpoqën të sillnin drogë në Holandë, por nuk funksionoi. Pastaj u bëra vullnetar për t’a bërë atë. Unë u thashë atyre, ma jepni mua.

Unë kam qenë paksa i çmendur në atë kohë. Nëse kjo do të ishte diçka që mund të bëja për familjen time, do të isha i lumtur ta bëja atë.”, përfundon Uilliems.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....