E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Shoferi ka qenë i dehur? Bie pretendimi i parë me të cilin Mihal Kokëdhima u mbrojt në gjyq

Dëshmi të reja vijnë për Mihal Kokëdhimën, i cili u njoh dje me masën “arrest me burg” pas incidentit me turistët spanjollë.

Mihal Kokëdhima deklaroi dje gjatë seancës gjyqësore se shoferi shqiptar që drejtonte furgonin me turistët spanjollë, ishte i dehur. Ky detaj mesa duket nuk është aspak i vërtetë.

Shoferi nuk ka rezultuar në gjendje të dehur. Nga burime pranë guidës mësohet se ka qenë Mihal Kokëdhima, ai që ka qëlluar tre prej grupit me familjarë spanjollë që drekuan në restorantin e tij, bën me dije “Shqiptarja.com”.

Mihal Kokëdhima, siç u shprehën dje avokatët e tij në Gjykatën e Vlorës, do ta apelojë këtë masë sigurie të “arrestit me burg”, duke kërkuar që të hetohet në liri, ndërsa kanë deklaruar se akuzat nuk qëndrojnë.

Vlen të theksohet fakti se restoranti i ndërtuar mbi plazh është pa leje, dhe së fundmi objekti është vënë në proces legalizimi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...